Anasayfa / Webmaster / WordPress İle Sosyal Ağ Bağlantısı

WordPress İle Sosyal Ağ Bağlantısı

Wordpres sosyal medya eklentisini nasıl kurulacağını öğrenmeden önce bu faydalı makaleyi okumanızı öneriyoruz.

WordPress için sosyal medya eklentileri sosyal medyada sitenizin etkin olarak yer almasını sağlamaktadır. WordPress sosyal medya eklentileri ile sayfanız sosyal medyada da istediğiniz yere gelecektir. Tabi WordPress sosyal medya eklentileri için önemli kriterlerden birisi de seo uyumluluk ve hızdır. Hız internet çağı ile birlikte hayatımızın ve elbette sitemizin en önemli unsuru haline gelmiştir.  Bu bakımdan eklenti seçimi yaparken ilk sırada eklentisinin hızı dikkate alınmalıdır. Daha sonra eklenti görseli konusunda beğeni işin içine girmelidir. Özellikle sosyal medya sitesi kuracaklar için seçilen sosyal medya eklentisi çok daha önemlidir. Bu eklentide trafik genel olarak yayılmak yerine anlık bir dönüş olacaktır. Anlık binlerce kişilik bir trafiği kaldırmak için de sitenin kesinlikle çok hızlı olması gerekmektedir. WordPress sosyal medya eklentisinin hızlı olması, başarınız için fazlasıyla gereklidir. WordPress sosyal medya eklentisi bir blog için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Sosyal medya paylaşımları ile gelecek potansiyel trafiği bu eklentileri kullanmayarak kenara itiyorsunuz demektir.

wordpress eklenti

   Sosyal paylaşım eklentisini kurmak oldukça basit bir iştir. Bu kurulum sonrasında sitenizde paylaştığınız her şey anında sosyal medyada yer almaktadır. Bu durumda sitenize binlerce trafiğin akın etmesi anlamına gelmektedir.  Ayrıca sosyal medya içinde bulundurduğu reklam ve promosyon ağı ile de sizlere pek çok gelir kapısı açmaktadır. Bu bakımdan sosyal medyanın verimli şekilde kullanılması sitenizin daha çok ön plana çıkmasını sağlamaktadır. WordPress sosyal medya eklentisi için dikkat edilecek bazı konular bulunmaktadır. Aslında siteye eklenen makaleleri sosyal medyada paylaşmak için birçok eklenti WordPress içinde bulunmaktadır. bu eklentilerden dilediğinizi seçerek kullanmanız mümkündür. fakat bu eklentilerden hepsini tek tek denemek ve size uygun olan eklenti hakkında karar vermek oldukça zor olmaktadır. Bazı durumlarda WordPress eklentileri tüm sosyal ağlarda paylaşım da yapmamaktadır. Böyle durumlarda WordPress sosyal medya bağlantısı için en iyi eklentileri araştırmak en iyisi olacaktır. İnternet üzerinden sitenizde yayınlanan makaleleri sosyal medyada yayınlamak için geliştirilen pek çok eklenti bulunmaktadır. bu eklentilerden bazıları hızı ile bazıları da görseli ile öne çıkmaktadır. Bu eklentilerden kurulum ve kullanımı kolay olanlar genelde tercih edilen eklentiler arasında yer almaktadır. Eklenti kurulumu her eklenti için farklı şekilde yapılmaktadır. Fakat genelde WordPress içinde eklenti kullanımı aynı şekilde yapılmaktadır. Eklentiler için pek çok sosyal alanda paylaşım söz konusudur. Eklenti kurulumunda bu sosyal ağlardan dilediğinizi seçmeniz de mümkün olmaktadır.

   Eklentileri WordPress içine eklemek için ilk olarak bu eklentilerden birini seçmeniz gerekmektedir. Seçilen eklentiler internet aracılığı ile WordPress sosyal medya eklentileri içinden indirilmektedir. İndirilen eklentilerin kurulumu tamamlanmaktadır. Tamamlanan eklentiler ile sitenize eklediğiniz bir makale aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızın hepsinde yayınlanmaktadır. Fakat yayınlanmasını istemediğiniz bir sosyal medya hesabınız bulunuyorsa bunu eklenti kurulumunda ilk olarak seçmeniz gerekmektedir. Elbette bu seçim daha sonra da yapılmaktadır. Bu eklentilerin bazıları ücretsiz olarak sosyal medya WordPress bağı kursa da genelde bu bağ ücretli şekilde kurulmaktadır. Fakat bu ücret size sosyal medya üzerinden gelecek reklam ve promasyonlara göre çok daha düşük kalmaktadır. Sosyal medya hesabında aktif olanlar bu eklentiler ile WordPress site trafiğini oldukça artıracaktır. böylece sosyal medyadaki etkinlik WordPress sitesinde de yansıyacaktır. Sosyal medya bağı web sitesi trafiği ve yayılımı için olmazsa olmazlardandır. Bu bağ sayesinde sitenizden haber dahi olmayan pek çok kişi WordPress web sitenizin devamlı ziyaretçileri arasına girecektir. Şim dilerseniz sosyal medya ekletisini en kolay yoldan nasıl ekleneceğini anlatmaya geçelim.

WordPress sosyal medya eklentisi kurulumu

WordPress admin panelinden giriş yaparak eklentiler sekmesine tıklayın sağ üst köşeye facebook feed yazın aramada çıkan eklentiyi yükleyin ve yükleme işlemi bittikten sonra eklentiyi etkinleştirin.

wordpress eklenti

Yukarıda örnek resimdeki alana tıklayın ve orayı kendinize göre ayarlayın işlem bu kadar basit. Bu konu hakkında görüş ve önerilerinizi burada belirtebilir yapamadığınız işlemleri buradan yardım alarak yapabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Sunucu kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

Sunucu kiralarken sunucu hizmeti sağlayan firmayı iyi araştırmanız gerekiyor aksi taktirde geri dönüşü olmayan hatalar …

23 yorum

 1. eklenti için teşekkürler.

 2. eyvallah birader bu wordpress eklentisini eklentiler bölümünden kuruyorsunuz bilmeyenler için yazıyorum

 3. Eklenti süper kardeş çok saol.

 4. Çok teşekkür ederim eklenti için.

 5. Çok süre ne zamandır bu eklentiyi arıyordum aslında piyasada çok varda bu en iyisi.

 6. Teşekkürler harika paylaşım.

 7. Bu eklenti harika birşey temada yoktu işime yaradı.

 8. WordPress için başka sosyal ağ eklentisi var mı önerebileceğiniz.

 9. Süper eklenti harikasınız.

 10. Teşekkür ederim

 11. Benim bir blogum var wordpress bu eklentiyi kurmak istiyorum sitemizin ziyaretçisi oldukça iyi sıkıntı çıkarırmı siteye.

 12. Süper eklenti gerçi ben sadece facebook eklentisine bakmıştım ama bu daha süper oldu.

 13. Eklenti işe yarıyor başka alternatifler var mı acaba.

 14. WordPress eklenti kurulduğu zaman siteyi kasıyor mu bilgisi olan varmı.

 15. Teşekkürler kardeş işe yarıyor.

 16. WordPress seo eklentisi diye bir şey var mı abi bu eklenti sosyal ağ bağlantılarını mı gösteriyor.

 17. WordPress facebook eklentisi bu eklentiyle birlikte geliyor ekstra olarak birşey yapmıyoruz sanırım teşekkürler.

 18. Kardeş yıllardır seo işleriyle uğraşmaktayım ancak bir sorum olacak biz araba şirketiyiz yani internetten araba satmak istiyoruz yapabilen veya tanıdığınız varmı bu siteyi çıkaracak 4 yıldır hiç bir şey yapamıyoruz.

 19. SEO konusunda yardım almak isteyenler bana buradan ulaşşsın şimdi mail yazarsam onaylamazlar. Kolay gelsin.

 20. Saolasın üstadım ne zamandır kafamdaydı sitenizde gördüm hemen yaptım.

 21. Vallahi hocam işe yarar paylaşımlar yapıyorsun yine seni buldum internette 🙂 teşekkür ederim

 22. Çok teşekkürler abim işe yaradı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir