Anasayfa / SEO / SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

SEO uyumlu makale nasıl yazıldığına dair hiç bir bilgiye sahip değilseniz daha önceden hiç makale yazmadıysanız bu makale tam size göre çünkü makale sitenizi üst sıralara çıkaracak önemli site içi SEO unsurlarından bir tanesidir.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Çok hızlı bir başlangıç yapmak gerekirse SEO uyumlu makaleler, Google veya diğer arama motorları için değil ziyaretçilerin faydalanması için hazırlanır. Yazılan makalelerin ziyaretçiyi tatmin etmesi gerekmektedir. Sadece Google için bir site yaptıysanız ne yazık ki başarı elde edebileceğinizden şüphe duymalısınız. İlk olarak insanlara daha doğrusunu siteyi ziyaret eden ziyaretçilere fayda sağlamak ilk amaç olmalıdır. Sorulan soruların cevaplarının yazı içerisinde sade ve basit bir şekilde bulunması gerekir.

seo-uyumlu-makale
seo-uyumlu-makale
  1. Yazılarınızı Google’ın değil, insanların okuyacağını aklınızdan çıkarmayın. Yani gereksiz kelimelerden ve süslü cümlelerden kaçının.
  2. Makalenin geniş bir kitleye hitap etmesini istiyorsanız güncel ve popüler olayları baz alarak makaleler hazırlamalısınız. Yani yaz ayı içerisinde kışlık mont modelleri şeklinde bir yazı hazırlamak absürt olacaktır.
  3. Kullanıcının bilgiye doyması gerekmektedir. Hem ziyaretçiler hem de Google için ideal kelime ortalaması ise 250 kelimedir.
  4. Title artık Google için pek bir anlam ifade etmiyor. Ancak yazının her noktasın vurguladığımız gibi ziyaretçiler arama yaptıklarında ilk olarak title’ı okumaktadırlar. Title’ın 55-60 karakterde olması idealdir.
  5. Anahtar kelimeniz title ve konu başlıkları içerisinde olabildiğince yer almalıdır. Örneğin; meyve kelimesinde ki ziyaretçileri hedefliyorsak meyve kelimesi düzgün ve anlaşılır bir şekilde kullanılmalıdır.
  6. 250 kelimelik makalelerde ilk 50 kelime içerisinde hedeflediğiniz kelimenin kullanılmasına özen gösterin. Anahtar kelime oranı %3 olmalıdır.
  7. Yazıya eklediğiniz resimlerin görsel açıdan önemi büyüktür. Yazının daha okunaklı ve ilgi çekici olmasını sağlar. Bunun yanı sıra resmin alt tagına anahtar kelimeniz ile alakalı açıklama girebilirsiniz.
  8. URL kısmınızda anahtar kelimenizin geçmesi ve url’nin kısa olması faydalı olacaktır. Bunun için özellikle WordPress site sahiplerinin link yapısına dikkat etmesi gerekir.

 

SEO Uyumlu Makale yazmak hem gelen ziyaretçinin anlamasını sağlar hemde arama motorları tarafından iyi not alır bu not ortalamasını kullanıcının sitede kalma süresi ve yorum atmasına bakar ve aynı ziyaretçi tekrar aynı siteye giriyor mu ona bakar. Bu zincirleme olay sitenizi üst sıralara çıkama konusunda faydalı olacaktır. SEO hakkında net bir bilgiye sahip değilseniz SEO nedir, SEO ayarları nasıl yapılır makalemizi okuyabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Backlink nedir nasıl yapılır

Backlink nedir ve nasıl yapılır. son zamanlarda etkisini kaybettiği dedikoduları söylense’de SEO işleminin olmazsa olmazıdır ancak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir