Anasayfa / Google / Google haberleri / Adsense Hesabı Açmak ve Onaylatmak

Adsense Hesabı Açmak ve Onaylatmak

Adsense hesabı açmak bu günlerde webmaster forumlarında okuduğum konulara göre işgence, ama aslında adsense hesabı açmanın ve en önemlisi hesabı onaylı hale getirmenin belirli teknikleri var bunlarda adsense tarafından illegal olarak görülmeyen yasal  yöntemler.

Diğer bir sorun yaşanan alan ise ilişkili hesap durumu, burada iki soruna da kolay bir şekilde çözüm bulmaya çalışacağız. Yazıyı dikkatli okursanız 20 dk içinde onaylı bir Adsense hesabınız olması muhtemel.Öncelikli olarak kendi alan adınımı mı ( hurriyet.com gibi) yoksa blogspot sitesiyle mi başvuracağız buna karar verelim. İki başvuru tipinde ki tek fark blogspot uzantısıyla başvurursak dakikalar içinde onaylı hesabımız olur, kendi alan adımızla başvuru yaptığımız da bu süre ortalama 4-6 gündür.
Evet listeli bir şekilde adım adım neler yapacağımıza bakıyoruz.

Yöntem 1 kesinlikle etkili bir yöntem olmakla birlikte bir çok kişiye Adsense hesabı sağladık.

Adsense hesabı onaylatma etkili Yöntem

Adsense onaylatma yöntem 1 ;

  1. Her şeye sıfırdan başlayın.
  2. Yeni bir Keyword Domain edinin mesele şu şekilde olabilir çiçeklerle ilgili site açacaksanız “ciceklerindunyasi.com” gibi.
  3. Farklı bir konsebt oluşturacak az rekabetli ve ya hiç rekabeti olmayan site açın. Örnek ; Çiçekler, hayvanlar, doğa gibi alternatifler olabilir.
  4. WordPress Kurun ve bir adet tema satın alın. Almış olduğunuz tema hızlı açılan kullanıcı dostu ve mobil uyumlu olsun. Pagespeed değerlerini kontrol edin uyumlu olsun
  5. Hakkında, iletişim kesinlikle olsun iletişim kısmına gerçek bilgilerinizi girin Whois yani domain alırken vermiş olduğunu telefon numarası ve adres iletişim kısmıyla aynı olsun.
  6. Sitenize içerikleri tamamen özgün girin kısacası kendi içeriğinizi üretin resim konusunda sıkıntı yaşıyorsanız photoshop programıyla özgünlenleştirmeye çalışın.
  7. ilk 10 gün günde 1 içerik 300 kelime girişi yapın. 2. 10 gün günde 2 makale 400 kelime girişi yapın 3. 10 günde 500 kelime günde 3 makale girişi yapın
  8. Girmiş olduğunuz içeriklere site içi linkleme yapın. Site içi linkleme SEO içinde faydalıdır. Yani daha önce girmiş olduğunuz içeriğin linkini burada linkleme yapın. Şimdi benim yapmış olduğum gibi. Adsense nedir ben bunu daha önce girdim şimdi site içi linkleme yaptım side her makalenize bunu yapın.
  9. Adsenseye siteyi açtıktan 20 gün sonra başvuru yapın.

Diğer adsense onaylatma süreci

Adsense onaylatma yöntem 2 ;

Google’da açık olan hesabımızı kapatıp blogger diye aratarak giriş yapıyoruz ve yeni bir hesap oluşturuyoruz.
Daha önceden muhtemelen kendi adına başvurularınız olmuştur bu yüzden annenizin adına bir hesap açın(bunu mutlaka yapın)

Site başlığı ve site içeriği seçimi :

Anneniz adına aldığınız için biraz gerçeklik katmak adına ev tasarımıyla ilgili hesap adı ve site başlığı seçiyoruz. ( yapın bunu)

Blogumuz aktif halde ancak hemen kazanç sistemine başvuru yapmayın 2 tane içerik ekleyelim ev tasarımı üzerine bir blog bulalım öncelikle “home design blog” şeklinde ararsak karşımıza istediğimiz türden sonuçlar çıkar.

Siteye girdikten sonra translate yardımıyla sayfayı Türkçeye çeviriyoruz, ana sayfa üzerinde mutlaka genç odası tasarımları ve mutfak mobilyaları gibi Türkiye’de arama kitlesi yüksek iki konuya giriyoruz.

Konu içerisinde ki yazılar kendiniz yazsanız da olur bize oradaki resimler lazım, birkaç cümle bişey salladıktan sonra oradaki resimlerden beğendiklerinizi konuya ekleyin ve yayınlayın.2 konu yeterli.

Konular yayınlandıktan sonra yine blogger hesabınızdan kazanç alanına girin ve yeni adsense hesabı oluşturun, alacaklı adına kendi adınızı yazmayı unutmayın.
Adsense üyeliği işlemide bittikten 10 dakika sonra ilişkili bir hesap bulunmaması halinde onay mailiniz gelir ve reklamlarınız yayınlanmaya başlar bu kadar. Süre biraz uzayabilir max:1 saat.

İlişkili Hesap Maili Alanlar İçin;
Hesabınız başka bir Adsense hesabı ile çakıştığını belirten bir mail alırsanız belirtilen mail adresi mutlaka sizindir isim benzerliğinde bile böyle durum olmaz  sadece adres aynı olduğu için ilişkili hesap maili gelir. Bu sorunu da yine çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz.Mail de 2 ayrı link var bu linklerden ilk seçenektekine tıklayın. Açılan sayfada yine karşınıza iki seçenek çıkacak belirtilen adresi kullanıyorum seçeneğini seçip bir sonraki sayfaya yönlendirileceksiniz burada da üç  seçenek var şuan isminiz, çakışan mail adresi ve yeni mail adresiniz bunları doldurup gönderdikten 10 dakika sonra hesabınız onaylanacaktır, onay maili gelmiyor hesabın onaylandığını anlamak için açtığınız blogspot adresini kontrol edebilirsiniz.

Adsenle ile Daha Fazla Kazanmak

Günlük 500+ tekil hiti olmayan sitelerinize Adsense reklamı eklemeyin sade Adsense değil hiçbir firmanın tık başına ücret veren reklamını eklemeyin, hiti az olan sitelerinizle maximum aylık 40-50 dolar anca kazanırsınız.Bu fiyat bir blogcu için günlük 10 liraya bir inşaatta amelelik yapmak gibi bir şey, tabi ki onları küçümsemiyorum ama bu farklı bir şey gelecek için mantıklı olan budur, ama illa reklam yayınlamak istiyorsanız en fazla hit alan konular içerisine reklamlarını yerleştirebilirsiniz.

Evet şimdi nasıl daha fazla tıklama oranı sağlayabilirsiniz sorusunun cevabını vermeye;

konu içerisine reklam yerleşimi, reklamları ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi sağlamak bunu içinde reklamların arka planını bizim sitemiz gibi site arkaplan rengi beyaz olanlar style dosyası yardımıyla gri yapabilir bu şekilde reklamlar daha fazla dikkat çeker, reklam yerleşiminde ise Google’ın sayfa düzeni algoritmasına uyumlu bir şekilde konu başlığı ve konu arasında reklam koymayın bu Google sayfa düzeni algoritmasına ters, konu bitimine yakın alanda ya da konu bitimine reklam yerleşimi yapabilirsiniz.Site arkaplanı siyah ve daha farklı olanlar ise reklam kodunu almadan önce text reklamlar için reklam renklerini düzenleyebilirler.

Hakkında admin

Check Also

Neden Google Adwords Reklam Ağını Tercih Etmeliyim

Artık insanlar internetten alış veriş yapma konusunda geçmişe nazaran biraz daha tecrübeli ve gün geçtikçe …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir