Anasayfa / Dijital yatırımcılık / İnternetten alışveriş güvenli mi

İnternetten alışveriş güvenli mi

Eminiz ki İnternetten alışveriş güvenli mi sorusuna cevap arıyorsunuz sonuç olarak buna hakkınız var. Ne yazık ki İnternette her siteye güvenmek mümkün değil.

Alışveriş hayatımızın bir parçası, artık sanal alışverişte hemen hemen hayatımızın bir parçası olma yolunda hızla ilerliyor.Bu ilerleyiş oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşiyor ama aynı doğrultuda da kuşkuları ortaya çıkarıyor.

İnternetten alışveriş güvenli midir? sorusuna sürekli olarak internetten alışveriş yapan biri olarak cevap vermem gerekirse; evet güvenlidir.Burada takılmanız gereken bir şey yok ancak marka güvenlirliği konusunda size birşey söyleyemem.Alışveriş yapmak istediğiniz web sitesi hakkında araştırmalar yaparak markalar hakkındada bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alış veriş yapmadan önce araştırın

Web sitelerinin güvenirliği hakkında nasıl fikir sahibi olabilirim derseniz, sözlük ve forumlar üzerinde site üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların yazdıklarını okuyabilirsiniz.Şikayet siteleri üzerinden de alışveriş yapmak istediğiniz web sitesi hakkında daha önce problem yaşayan var mı yok mu öğrenebilirsiniz.

 

İnternetten alışveriş güvenli midir? sorusunu kişisel olarak cevaplamıştım, ancak soruyu cevaplarken biraz geniş düşünmediğimi fark ettim.Sizin merak ettiğiniz soru kredi kartı bilgilerim bir başkasının eline geçer mi? sorusuysa bu soruyada cevap verelim.

Alışveriş yapacağınız web sitesinin güvenlik sertifikasına sahip olduğunu öğrenmek için sayfa içerisinde sağ tıklayarak sayfa bilgilerini görüntüle demeniz yeterlidir, kimlik doğrulandı şeklinde bir yazı yazıyorsa sayfa güvenlidir, bir başka ipucu ise adres çubuğunda web sitesinin  http ile değilde htpps ile başlıyorsa o sayfada güvenlik açısından önlemler almış demektir.

sanalgezi.org

Hakkında admin

Check Also

İnternetten para kazanma (yeni)

Bir çok kişi para kazanmanın kolay yolunu ararken mutlaka site üzerinden para kazanma konusuna rast …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir